تبلیغات

انتقاد جلیلی از برخی وزرای دولت

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: عدم حمایت برخی مسئولان از شرکت‌های دانش‌بنیان به علت ضعف در قانون نیست، بلکه این رویکرد غلط برخی وزرا یا مسئولان است که موجب می‌شود کالای مشابه محصولات این شرکت‌ها از خارج وارد شود.

سعید جلیلی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام از شرکت‌های دانش‌بنیان هاپکو، بهپویان و آهار بازدید کرد.

وی در این بازدید با قدردانی از تلاش جوانان انقلابی اظهار داشت: همانگونه که در دفاع مقدس فرماندهان با تغییر رویکرد، بجای گفتن "برو" به سربازان، با پیش قدم شدن در خط مقدم "بیا" می‌گفتند امروز نیز باید تغییری در رویکرد کشور اتفاق بیافتد.

وی خاطر نشان کرد: عدم حمایت برخی مسئولین از شرکت هایی مانند شما به دلیل ضعف در قانون نیست بلکه این رویکرد غلط برخی وزرا یا مسئولان است که موجب میشود شبیه همان کالا از خارج وارد شود.

بنابراین گزارش، تقوایی مدیرعامل شرکت بهپویان نیز در جریان این بازدید در سخنانی گفت: با توجه به اینکه شرکت دانش بنیان بهپویان در زمینه بهینه سازی مصرف انرژی فعالیت می‌کند و قادر است با محصولات خود همچون «مهاپ»، «به چاه» و «پیمان» در صرفه جویی انرژی به کشور کمک کند، اما با این وجود برخی شرکت های دولتی علی‌رغم نیاز کشور حمایتی از فعالیت های ما ندارند.

وی افزود: یکی از طرح هایی که در زمینه هوشمندسازی در حوزه برق در حال انجام هستیم می‌تواند ظرف مدت نه روز هزینه خود را در محل صرفه جویی تامین کند.

تقوایی تاکید کرد: تصور کنید اگر کل کشور تنها از محصول مهاپ (مدیریت هوشمند ایستگاه پمپاژ) استفاده کند قادر است بین بیست تا سی درصد برای کشور صرفه جویی داشته باشد.

همچنین جهانی رئیس هیئت مدیره شرکت «آهار» نیز گفت: شرکت آهار توانسته است با بومی سازی سیستم های کنترل توربین گاز از خروج ارز جلوگیری کند ولی با این حال شرکت های نفتی بازهم ترجیح میدهند از محصولات خارجی استفاده کنند.

رئیس هیئت مدیره شرکت «آهار» افزود: ما حتی برای کارفرما تضمین کردیم که محصول آهار قابل رقابت با مشابه خارجی خواهد بود اما آنها ترجیح دادند تا از محصول خارجی استفاده کنند.

انتقاد جلیلی وزرای

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار