تبلیغات

دوحه: سناریوی قطر برای لبنان تکرار می شود

وزیر امور خارجه قطر با تاکید بر اینکه عربستان‌سعودی و امارات عربی متحده باید به قوانین بین‌‎المللی احترام بگذارند، اظهار کرد: آنچه برای قطر رخ داد، به نوعی دیگر علیه لبنان در حال رخ دادن است.

عربستان و همپیمانانش (مصر، امارات و بحرین) از پنجم ژوئن 2017  به دلیل همسو نبودن دوحه با جریان عربی به رهبری ریاض روابط دیپلماتیک خود را با قطر قطع و علاوه بر اعمال تحریم، مرزهای زمینی - دریایی و هوایی شان را به روی این کشور بستند.

به گزارش پارس تودی، «محمد بن عبدالرحمن آل‌ثانی» روز جمعه در واشنگتن در جمع خبرنگاران گفت: عربستان‌سعودی در تلاش است تا لبنان را تحت سلطه خودش درآورد.

وزیر خارجه قطر افزود: بحران‌هایی در منطقه وجود دارد که به نظر می‌رسد بر اثر شیوه‌ای از راهبری متهورانه در منطقه از کنترل خارج شده است.

«محمد بن عبدالرحمن آل ثانی» تصریح کرد: تلاش‌هایی برای تسلط بر کشورهای کوچک منطقه انجام می‌شود و برخی به دنبال آن هستند که کشورهای کوچک را وادار به تسلیم کنند.

وزیر خارجه قطر تاکید کرد: عربستان‌سعودی و امارات عربی متحده باید درک کنند که در جهان، نظام و حقوق بین‌الملل وجود دارد که باید به آنان احترام گذاشت.

«سعد حریری» چهارم نوامبر 2017 در ریاض به طور مشکوک و از روی متنی که برای وی آماده شده بود و قرائت کرد، از سمت نخست وزیری لبنان استعفاء کرد.  

مقامات لبنانی از جمله «میشل عون» رئیس جمهوری این کشور به این باور رسیده اند «الحریری» در ریاض «بازداشت» شده است.

لبنانی ها و همچنین کارشناسان معتقدند استعفای حریری تحت فشار عربستان و با هدف ضربه زدن به حزب الله در داخل و خارج لبنان انجام  شده است.

حزب الله در بین اقشار مختلف مردم لبنان محبوب است. علاوه بر این حزب الله همواره در مسیر حفظ تمامیت ارضی و یکپارچگی لبنان گام برمی‌دارد و در همین چارچوب برای حفظ امنیت این کشور با تروریست‌های مورد حمایت محور سعودی - صهیونیستی  در لبنان و سوریه می‌جنگد. اقدامی که به هیچ وجه به مذاق عربستان سعودی  و رژیم صهیونیستی خوشایند نیست.117

Let's block ads! (Why?)

سناریوی لبنان تکرار

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار