تبلیغات

50 درصد "درآمد افغانستان" از گ&

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری میزان،  تازه ترین آمار سازمان گمرک افغانستان نشان می‌دهد که درآمدهایی که نزدیک به ۵۰ درصد آن از گمرک بدست می‌آید به بیش از ۲ میلیارد و ۲۰۰ میلیون افغانی رسیده است.

«نجیب الله وردک» معاون درآمدهای گمرگ افغانستان می‌گوید که برای اصلاحات برنامه‌های مشخصی در دست اجرا گرفته شده است و اگر فساد در ادارات گمرک ادامه پیدا کند، روند برکناری نیز ادامه خواهد داشت.

وی از بزرگان محلی و افراد با نفوذ خواسته است که مانع برکناری و معرفی کارمندان آلوده بافساد به دادستانی نشوند.

وردک می‌گوید که بر اساس برنامه اصلاحی که در دست دارد تا کنون ۱۵ کارمند متهم به فساد از کار برکنار شده و این روند تا برچیدن فساد اداری در این اداره ادامه خواهد داشت.

به عقیده اتاق تجارت بیشتر افراد با نفوذ سبب افزایش فساد در ادارات گمرک می‌شود و از کارمندان آلوده به فساد پیشتیبانی می‌کنند. از یک ماه گذشته تاکنون ۱۵ کارمند ارشد و عادی ادارات گمرک‌ افغانستان به دلیل فساد برکنار شدند.

تلویزیون یک افغانستان نوشت: گمرک‌های «هرات»، «حیرتان»، «تورغندی»، «تورخم» و «آقینه» پر درآمدترین گمرک‌های افغانستان است و به همین دلیل برخی کارمندان این گمرک‌ها از سوی افراد با نفوذ حمایت می‌شوند.

/انتهای پیام/

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار