تبلیغات

راه‌اندازی جنبش ملی مبارزه با مواد غذایی ناسالم در کشور/ خوردن غذا در رستوران‌ها؛ تنها تفریح مردم ایران

راه‌اندازی جنبش ملی مبارزه با مواد غذایی ناسالم در کشور/ خوردن غذا در رستوران‌ها؛ تنها تفریح مردم ایرانبه گزارش خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان؛ مریم حسینی دبیر جشنواره‌ غذای سالم‌، ارگانیک و درمانی در نشست خبری‌ که به مناسبت برگزاری همایش‌ غذای سالم امروز  برگزار شد، اظهار کرد: اولین‌ جشنواره غذای سالم در بهمن ماه سال 95 با حضور سازمان‌های مختلف از جمله‌ اتحادیه‌ سندیکای‌ داروهای تولیدی گیاهی‌ برگزار شد که متأسفانه‌ به دلایل مختلفی از جمله اطلاع‌رسانی نامناسب‌ خروجی خوبی نداشت.

وی بیان کرد: در جشنواره غذای سالم که با حضور استادان‌ امر تغذیه‌ و ژنتیک برگزار می‌شود در تلاش هستیم با برگزاری‌ پنل‌ها و کارگاه‌های آموزشی مختلف‌ فرهنگ مصرف غذای سالم‌ و ارگانیک‌ را در میان مردم ترویج کنیم‌ و در این راستا نیازمند‌ اطلاع رسانی رسانه‌های جمعی هستیم.

حسینی عنوان کرد: جنبش ملی مبارزه با غذای ناسالم‌ با حضور مسئولان پدا‌فند غیرعامل‌ و شورای سیاستگذاری‌ برگزار می‌شود تا راهکارهای‌ رفع مشکلات تولید‌ غذایی سالم و ارگانیک‌ در کشور با هدف حفظ سلامت افراد بررسی شود.

وی تأکید کرد: انجمن غذای سالم‌ در ابتدای تشکیل دارای 15 نفر عضو اصلی بوده‌ که متأسفانه اکنون تعداد اعضا به پنج نفر کاهش پیدا کرده است.

فست‌فود و غذای سرد دشمن اصلی سلامتی افراد

حسینی اظهار کرد: متأسفانه مردم کشورمان تنها تفریحشان‌ خوردن غذا در رستوران بوده که با ورود فست‌فودها‌ و غذاهای غربی‌ سلامتی آنها به خطر افتاده است.

وی با بیان اینکه جوانان علاقه زیادی به مصرف غذاهای آماده و فست‌فود دارند‌، افزود: بسیاری از بیماری‌های قلبی و عروقی‌ بر اثر مصرف فست‌فودها‌ و غذاهای ناسالم‌ بوده‌ که متأسفانه میزان افراد مبتلا به کبد چرب‌ در بین‌ مردم کشورمان‌ افزایش پیدا کرده است.

حسینی‌ ادامه داد: بررسی‌ سند‌ چشم‌انداز‌ توسعه استفاده از گیاهان‌ دارویی و درمان‌های گیاهی، معرفی بازارها‌ و غرفه‌های محصولات غذاهای‌ ارگانیک‌، بررسی متد‌های نوین در طبخ‌ صحیح مواد غذایی با حفظ ویتامین‌ها، مواد معدنی و پروتئین‌ها، افزودن گیاهان دارویی به رژیم غذایی‌ افراد سالم و بیمار‌ و بررسی متدهای‌ نوین در خصوص زندگی سالم سازگار با محیط زیست‌ از جمله‌ محورهای‌ همایش غذای سالم، درمانی و ارگانیک است.

وی یادآور شد: در حاشیه همایش غذای سالم پنل‌ تخصصی‌ آشنایی با طبع و مزاج مواد غذایی‌، مسابقه‌ و کارگاه‌های آموزشی‌ در زمینه روش‌های نوین‌ طبخ‌ مواد غذایی‌ با حفظ ارزش‌های دارویی‌ برگزار می‌شود.

انتهای پیام/

اندازی مبارزه غذایی ناسالم خوردن رستوران تفریح ایران

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار